XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 відбувся!!!!

З 24 по 27 жовтня в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбувся XII Міжнародний Фестиваль Sikorsky Challenge 2023 . На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу  експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.   "Авіація і космос"- 49   "Інфраструктура та промисловий хайтек"- 14    "Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека" - 14   "Біомедична інженерія та здоров’я людини" - 29  "Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика" - 17 Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine. На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників - 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща,

Новини колег:«Sykorsky Challenge Краматорськ» навчає бізнесу школярів


В 2018 році  в Державній Донецькій Машинобудівній Академії (Краматорськ)  стартував проект «Модель стартапів Sykorsky Challenge об’єднує Донбас», фінансово та організаційно підтриманий Проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).


Початок був вдалим. На заключному VІI всеукраїнському фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018 (у Києві) два проекти з нашої Академії стали переможцями й зацікавили інвесторів із фірми Huawei. Треба зазначити, що на фестиваль було подано 132 стартапи з різних регіонів України. А головне те, що за час участі в проекті було підготовлено ряд менторів (викладачів), які можуть учити бізнесу й стартапам інших людей.

Завдяки цьому в Академії стартував новий проект – «Sykorsky Challenge Краматорськ» для школярів. 7 лютого 2019 року в музеї ДДМА зібралося близько 30 школярів і учнів коледжу ДДМА й технікумів міста, які побажали займатися інноваційним бізнесом.

Місією проекту, як наголосив проректор з наукової роботи й міжнародних зв’язків, професор Михайло Турчанін на відкритті заходу, є перетворення ідей школярів у прибутковий бізнес. Проект передбачає розвиток інноваційного середовища, у якому молодь буде основною рушійною силою. Також він зазначив, що науковий рівень ДДМА є результатом багаторічного розвитку. Не один рік Академія була територією творчості. Наші науковці, викладачі й студенти мають високий науковий потенціал. Це підтверджено 18-м місцем у Патентній діяльності серед ЗВО України і 28-м місцем серед усіх підприємств і організацій нашої країни.

На відкритті «Sykorsky Challenge Краматорськ» для школярів була присутня Вікторія Толстікова, директор комп’ютерно-навчальної фірми APT, яка протягом багатьох років працювала в інноваційному бізнесі. Вона підкреслила важливість навчання стартапам і бізнесу взагалі. Побажала успіхів учням і пообіцяла підтримку в практичний підготовці.
 

У цікавій формі був проведений вхідний контроль на знання створення та розвитку свого бізнесу і економіки в малому бізнесі. Звісно, що відповіді школярів були невдалими. Це й не дивно, адже в школі цьому, на жаль, не вчать. Тому молода людина часто виходить зі школи, не знаючи всіх можливостей, які відкриваються перед нею. Випускники шкіл, частіше всього, чинять стандартним методом – вступають до наступного навчального закладу, йдуть на підприємство або торгують на базарі. Хто намагається відкрити свій бізнес з нуля, наштовхується на безліч перепон. А виною всьому є відсутність знань.


Тому учням був представлений ментор, доцент Наталя Михайличенко, яка проведе молодь складними дорогами стартапів. А на виході зі школи допоможе створити свій стартап. Необхідно зазначити, що пані Наталія не новачок у бізнесі. Вона кандидат економічних наук, випускниця стартап-школи «Sykorsky Challenge», переможець стартапів у м. Краматорськ і на фестивалі стартапів у м. Київ та керівник проекту iNet for Pet.


У той же день почалися перші заняття. Згодом школярі створять свої перші стартапи і, сподіваємося, знайдуть для них спонсорів і бізнес-партнерів, а надалі отримають вищу освіту й будуть добре уявляти свою дорогу в житті.

Навчання триватиме до березня. А в квітні 2019 року в рамках Днів науки ДДМА відбудеться стартап-фестиваль, на якому будуть представлені кращі проекти талановитої молоді.

За матеріалами dgma.donetsk

Коментарі